Halka Açık Anonim OrtaklıklardaBağımsız Dış Denetim

%4
Halka Açık Anonim OrtaklıklardaBağımsız Dış Denetim,Yasin Ulusoy Halka Açık Anonim OrtaklıklardaBağımsız Dış Denetim,Yasin Ulusoy Halka Açık Anonim OrtaklıklardaBağımsız Dış Denetim,Yasin Ulusoy Halka Açık Anonim OrtaklıklardaBağımsız Dış Denetim,Yasin Ulusoy
   

Liste Fiyatı : 49,90 TL
İndirimli Fiyat : 47,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 47 puan kazanacaksınız)
   47

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Kitap, tamamen 12.06.2006 tarihinde yayınlanan Seri X No:22 sayılı Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğe uygun olarak hazırlanmıştır.

Çalışmada, bağımsız denetim kuruluşlarının hukuki yapısı, kuruluş şartları, özellikleri, bağımsız dış denetim standartları, denetim çalışması ve raporlanmasına ilişkin esaslar, bağımsız dış denetim kuruluşları arasındaki ilişkiler ve bağımsız dış denetim sisteminin işleyişi incelenmiştir. Türkiye'deki mevzuat incelenirken Türk Ticaret Kanunu Tasarısı ile Sermaye Piyasası Kanunu Tasarı Taslağı da yürürlükteki yasal düzenlemelerle karşılaştırılmıştır.

Bağımsız dış denetim standartları incelenirken ulusal standartların yanında uluslararası standartlara da yer verilerek ulusal ve uluslararası standartların karşılaştırılmasına imkan verilmiştir.

Eserde, bağımsız dış denetim sözleşmesinin hukuki niteliği ve tarafları, sözleşmeden doğan hak ve yükümlülükler üzerinde durulmuştur. Denetim ilişkisinin sona ermesi ile bağımsız denetim kuruluşlarının ve denetçilerin hukuki, idari ve cezai sorumluluğu incelenerek çalışmada bağımsız dış denetim tüm yönleri ile ortaya konulmuştur.

Konu Başlıkları:
Bağımsız Dış Denetim Sisteminin İşleyişi
Bağımsız Denetim Kuruluşlarının Hukuki Yapısı ve Özellikleri
Bağımsız Denetim Sözleşmesinden Doğan Hak ve Yükümlülükler
Bağımsız Denetim Kuruluşlarının ve Denetçilerin Hukuki, İdari ve Cezai Sorumluluğu
Stok Kodu
9789750204388
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
316
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-02
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat