Ceza Hukukuyla Korunması Amaçlanan Hukuksal Değer

%4
Ceza Hukukuyla Korunması Amaçlanan Hukuksal Değer,Yener Ünver Ceza Hukukuyla Korunması Amaçlanan Hukuksal Değer,Yener Ünver Ceza Hukukuyla Korunması Amaçlanan Hukuksal Değer,Yener Ünver Ceza Hukukuyla Korunması Amaçlanan Hukuksal Değer,Yener Ünver
   

Liste Fiyatı : 130,00 TL
İndirimli Fiyat : 124,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 124 puan kazanacaksınız)
   124

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Kitapta öncelikle hukuk felsefesi ilkeleri doğrultusunda Devlet – Ceza Hukuku ilkeleri saptanmaya, Ceza Hukuku'nun gerçek alanı belirlenmeye ve çağdaş toplumsal yaşamda suç yaratma, suç olmaktan çıkarma, kanun koyucunun faaliyetlerinin denetlenmesi, kanundaki gerekçeleri incelenerek, güncel ve çözüm bekleyen sorular açısından Türk mevzuatının değerlendirilmesi amaçlanmıştır.

Bu amaç doğrultusunda Ceza Hukuku'nun ve bu bağlamda Alman Ceza Hukuku'nun tarihsel gelişimi incelenmiş, daha sonra ise sırasıyla, karşılaştırmalı hukuktaki durum, hukuksal değerlerin korunması teorisinin gelişimi ve günümüzdeki anlamı, özellikleri ve çeşitli fonksiyonları irdelenmiştir. Kitabın son kısmında çok önemli ve güncel sorunlara ilişkin, Ceza Hukuku alanında bu öğretinin işlevi açıklanmış ve özellikle 2. ve 3. bölümde Türk Hukuku açısından kanunlara, doktora ve uygulamaya ilişkin saptamalar ve öneriler getirilmiştir. Konu, gerek yabancı ülkeler gerekse ülkemizin yasa uygulamasında incelenmiştir.

Öğrencilere, özellikle lisans üstü öğretim yapan öğrencilere, akademisyenlere, enstitü, yüksek okul ve araştırma merkezleriyle, uygulamacılar ve parlamenterlere kaynak olacak değerli bir çalışmadır.

Konu Başlıkları:
Hukuksal Değerlerin Korunması Teorisi Hakkında Genel Açıklamalar
Terim, Kavram ve Tanım Sorunları
Teori Haline Gelmiş Hukuksal Değer Tanımları
Hukuksal Değerin Diğer Kavramlardan Farkı ve İlişkisi
Tarihsel Gelişim
Hukuksal Değerlerin Korunması Teorisinin Günümüzde Savunulan Versiyonları
Hukuksal Değerlerin Korunması Teorisi Açısından Farklı Görüşler ve Teoriye Yöneltilen Eleştiriler ile Eleştirilerin Değerlendirilmesi
Günümüzde Hukuksal Değerlerin Korunması Teorisi
Hukuksal Değerlerin Özellikleri, Türleri ve Uygulama
Stok Kodu
9789753475754
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
1103
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-01
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat