Tıp ve Ceza Hukuku

%4
Tıp ve Ceza Hukuku,Yener Ünver Tıp ve Ceza Hukuku,Yener Ünver Tıp ve Ceza Hukuku,Yener Ünver Tıp ve Ceza Hukuku,Yener Ünver
   

Liste Fiyatı : 39,90 TL
İndirimli Fiyat : 38,30 TL
(Bu ürünü aldığınızda 38 puan kazanacaksınız)
   38

Temin süresi 6 iş günüdür.

Adet
Tıp ve Ceza Hukuku kitabı her dönemde güncel nitelik taşımış olan ve bugün de güncel basamakta bulunan tıp alanındaki ceza hukuku sorunlarına çözümler getiren bilimsel makaleleri içermektedir.

Başta Hekimler olmak üzere tıp mensuplarının ceza hukukunun kapsamına giren sorumluluklarının gelişen tıp karşısında yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Örneğin, klonlama tartışmaları ve bu alanda hukuksal sorunlara çözüm getiren bazı yeni yasalar (Alman Kök Hücre Yasası), organ ve hücre naklinin yarattığı hukuksal sorunlar, ötenazi konusunda yeni anlayışlar ve bununla ilgili yeni yasal çalışmalar, organ nakline aracılık etmenin hukuksal boyutları ve sorumlulukları, gelişen tıbbın ceza hukuku ile bağlantılı olabilecek konularından bazılarıdır.

KARŞILAŞTIRMALI GÜNCEL CEZA HUKUKU SERİSİ

Bu kitap serisi, her biri bağımsız bir konuyu içeren, aynı konuya ilişkin çeşitli makale ve çevirileri içeren derleme niteliğinde kitaplardan oluşmaktadır. Serinin proje yöneticiliğini Prof. Dr. Kayıhan İÇEL ve Editörlüğü'nü ise Doç. Dr. Yener Ünver yürütmektedir. Serinin amacı karşılaştırmalı hukuk alanında ülkemiz hukukçularına en çağdaş, en yeni ve en önemli sözleşmeler, yabancı kanunlar, AB, BM, AİHM gibi ulusalüstü kurumların tasarrufları, AİHM kararları, yabancı ülke yüksek mahkemelerinin içtihatları, yeni teoriler ve gelişmekte olan hukuk alanlarında çok sayıda farlı ülkeden en yeni, en doğru ve güncel hukuk kaynaklarını sağlamaktır. Her kitap temel bir ceza hukuku konusuna tahsis edilmiştir. Kitaptaki çalışmalar yazarların karşılaştırmalı hukuk bilgisi içeren makaleleri ve özellikle yasal izni alınarak en etkin hukuk bilimi adamlarının eserlerinin Türkçeye çevrilmesinden oluşmaktadır. Eserde konuyla ilgili önemli ve güncel kayna sahip Dünyanın çok çeşitli ülkelerinden yeni ve önemli eserler Türk hukukuna aktarılmaktadır. Yayınlandığı günden beri ülkemizde yayınlanan birçok esere kaynaklık etmiş ve özellikle y.lisans ve doktora çalışmalarında önemli kaynak boşluğunu doldurmaktadır. Genç akademisyenler almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca başta olmak üzere birçok dilden çeviri yaparak seriye katkı sağlamaktadır.

Konu Başlıkları:
Hukuksal ve Psikiyatrik Kategoriler Arasında Adli Rapor
Psikiyatrik ve Hukuksal Kriterler Arasında Kusur Yeteneği Değerlendirilmesi
Hukukçu ve Tıpçıların Konuşmaları
Yeniden Canlı Üretimi, Tedavi Edici Klonlama Tartışmaları ve Alman Kök Hücre Kanunu
İnsanlarda Yapılan Tıbbi Araştırmada Fayda – Risk Tartımı
Hayvandan İnsana Hücre – Doku – Organ Nakli – Hukuksal Görünüş
Hayvandan İnsana Organ, Doku ve Hücre Naklinin Hukuksal Düzenleme Çerçevesi (Ulusal ve Uluslararası)
Federal Tabipler Odasının Yeni Bir "Ötenazi Direktifi" Tasarısı
Federal Almanya'da Organ Aracılığı ve Organ Kazanımına İlişkin Kurallar
İnsan Ne Zaman Ölür? Organ Nakli Kanunu'nda Hayatın Korunmasının Sonu Sorusuna Yanıt Verilmesi Zorunludur
Uluslararası Kök Hücre Tartışması Örneğinde Bio – Hukuk ve Politika
Stok Kodu
9789753477680
Boyut
16x23 cm
Sayfa Sayısı
173
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-04
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat