Dosyalama ve Arşivleme Teknikleri Belge Yönetimi – Arşiv Yönetimi – YönetmeliklerBelge Yönetimi Arşiv Yönetimi Yönetmelikler

%5
Dosyalama ve Arşivleme Teknikleri Belge Yönetimi – Arşiv Yönetimi – Yö Dosyalama ve Arşivleme Teknikleri Belge Yönetimi – Arşiv Yönetimi – Yö Dosyalama ve Arşivleme Teknikleri Belge Yönetimi – Arşiv Yönetimi – Yö
   
Günümüzde, kamu veya özel sektörde yer alan bütün örgütler faaliyetlerini kayıt altına almak zorundadırlar. Yasal zorunluluklar, örgütsel hedeflere ulaşabilme, örgütsel ya da kişisel hakların muhafazası, görev ve yetkilerin kurallara/mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesi zorunluluğu, belge yönetimine yaşamsal bir önem kazandırmıştır.

Böylesine önemli bir konuda, bütün bir belge yönetim süreci belli kurallar ve sistemler çerçevesinde yürütülmelidir. Bu durum aynı zamanda kurumlar arasındaki ilişkilerin de planlı ve uyumlu bir şekilde yürütülmesi açısından zorunludur.

Kitapta, bilgi ve belge yönetimi çerçevesinde; evrakların oluşması, kaydedilmesi, işlem süreci, dosyalanması ve arşivlenmesi konuları detaylı olarak ele alınmıştır. Dosya tasnif sistemleri, evrak ve dosya hizmetlerinin örgütlenmesi ve bunlara ilişkin uygulamalar, yönetmelik ekleriyle birlikte hazırlanmıştır. Kitap bu yönüyle, gerek öğrenciler gerekse çalışanlar için önemli bir kaynak olma özelliğine sahiptir.

Konu Başlıkları:
Bilgi ve Belge Yönetimi
Dosyalama Sistemleri ve Organizasyonu
Evrak ve Dosya Hizmetlerinin Örgütlenmesi
Evrakın İşlem Süreci
Arşiv Yönetimi
Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik
Elektronik İmza Kanunu
Standart Dosya Planı
Stok Kodu
9789750228926
Boyut
16x24 cm
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2014-05
Kapak Türü
Karton Kapaklı
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat