'Nereye Yüreğim' adlı romanıyla edebiyatımıza iyi bir giriş yapan Selma Fındıklı, bu kez okurun karşısına bir öykücü kimliğiyle çıkıyor.
'Loş Sokağın Kadınları'ndaki tiplerin mutlu olmak isterken attıkları yanlış bir adım ya da güvendikleri kişilerin bencilce davranmaları yüzünden mutsuzluk cehennemine sürüklenmişlerdir. Onlar eziktirler, küskündürler; unutulmuşluğun anılardan başka her şeyi tüketen alacakaranlığına sığınmışlardır. Yaşamla bütün bağlarını kopartmışlar, kendilerini acıların sürekli kemiriciliğine teslim etmişlerdir; düşlere, hayallere, geçmişin solgun olaylarına sarılmışlardır.
Bazıları da, kokuşmuş bir bataklığı andıran düşkünlüklerle yüklü yaşamlarının diplerinde devinirken benliklerini altüst eden depremlerin bir gün dineceğine eski düzenlerine kavuşmasalar bile yüreklerini gülümseten olanaklarla kaşılaşacaklarına inanmaktadırlar.
Selma Fındıklı, ilk yapıtında yakaladığı içtenlikli, duyarlı anlatımı Loş Sokağın Kadınları'nda daha bir geliştirmiş, zenginleştirmiş, bu anlatıma etkileyici görüntüler, çarpıcı resimler ve şiirsel ögeler katmıştır.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789755701455
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
94
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1995-11
Çeviren
Tahsin Yücel
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat