Çeviri Bir Süreçtir...Ya Çeviribilim

%18
Çeviri Bir Süreçtir... Ya Çeviribilim',Işın Bengi Öner
“[...] bir tarafta ömürlerini çeviri yaparak geçiren pek çok kişi, yıllar içinde edindikleri deneyimleri bu kez üniversite dersliklerinde genç çevirmenlere aktarabilmek için sorgulamaya, çözümlemeye, yeniden kurmaya başladılar. Öte yandan, bu programlarda araştırmalarını sürdüren genç çevirmenler farklı pek çok soruyu gündeme getirdi ve zengin bir sorgulama, tartışma süreci başlattı - temelinde deneyimler, başka disiplinlerden edinilen bilgiler, başka disiplinlerin sağladığı araştırma ve sorgulama araç gereçleri olan bir süreç.
Bu ve benzeri süreçlerde varılan bireşimler, çeviriden çeviribilime geçişi sağladı.“
Işın Bengi-Öner-
Sel Yayıncılık olarak “Çeviribilimsel“ dizisinde yayımlana Forum'larla amaçladığımız, çevirmen, eleştirmen, araştırmacı, işveren, eğitim kurumu ve piyasa bağlamında bir dönüm noktası oluşturduğunu düşündüğümüz çeviriden çeviribilime geçiş sürecine ışık tutarak yeni dönüm noktalarına açılım sağlayabilmek.
Çeviri Bir Süreçtir... Ya Çeviribilim? çevirmen, araştırmacı Işın Bengi-Öner'in yaşamındaki bir dönüm noktasını, “çeviri piyasasından üniversiteye, çeviri uygulamalarından çeviri kuramına, çeviriden çeviribilime geçiş sürecinde sürdürülen sorgulamanın bir evresini“ yansıtmakta...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789755701011
Sayfa Sayısı
154
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat