Hiçbir yük, kendimize itiraf etmekte zorlandığımız cinsel fanteziler denli ağır değildir. Gerçi bu fantazilerin uluorta telaffuz edilmesiyle kimse düzlüğe çıkmaz; ama suskunluğun saplantıya dönüştüğü noktada, sürekli yutkunmak bir çözüm değil, kaçırılmış fırsatların telafisine yönelik sayrılı bir bekleyiştir sadece.
Herkes, biraz da kendisiyle sevişir yatakta; çünkü aldığımızdan çok verdiğimiz zevkle doyuma ulaşırız. Tahrik ettiğine inanmadan tahrik olmak, animal symbolicum'a yabancıdır; en azından cinsel edim söz konusu olduğunda insan ile hayvan arasındaki temel ayrım bu sınır çizgisinde yatar.
Ayaktan sidiğe, kıldan dışkıya kadar hemen her şeyin fetişe dönüşmek için fırsat kolladığı bu karanlık dünyada, düpedüz pusuya yatmıştır ten.
“Pusudaki Ten“, böylesine tekinsiz bir bölgenin loş dehlizlerinde dolaşmakla yetiniyor yalnızca; çünkü ondan ötesi aydınlandığı ölçüde kararmaya yazgılı.
(Arka Kapak)
Yayıncının Notu:
PUSUDAKİ TEN BERAAT ETTI
Mehmet Erguven'in Pusudaki Ten adlı kitabı 4.7.2001 tarihinde İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada beraat ederek, hakkındaki toplatma kararı kaldırıldı.
Kitap iki yıldır halkın ar ve haya duygularını incitmek ve küçükleri muzır neşriyattan korumak kanunu çerçevesinde yargılanıyordu.
Stok Kodu
9789755700533
Sayfa Sayısı
236
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat