Yazdıkları tüm dünyada ilgiyle karşılanan, geniş bir okur kitlesine sahip Nick Hornby'den yeni bir kitap: Shakespeare Para İçin Yazdı.
Nick Hornby, her ay satın alınan ve okunan kitaplarını listelerken, edebiyat eleştirmenliğini de bilinen kalıplardan çıkarıp farklı bir bakış kazandırıyor. İnce esprilerle yoğrulmuş bu metinlerde bilimle futbol, ebeveyn psikolojisiyle müzik, sinemayla politika kitaplar aracılığıyla iç içe geçip okura farklı bir lezzetle ulaşıyor. Hornby'nin köşe yazılardan oluşan bu derleme, dünya edebiyatından seçkin örnekler ve yazarları hakkındaki fikriyatınızı zenginleştirirken, Türkçeye kazandırılmış olanlarını edinme isteği ve ihtiyacı doğuruyor.
Kitaptaki bazı başlıklara göz atmak bile içeriğindeki zenginlik ve pırıltılı mizah hakkında ipucu veriyor: “Eserini okuduğunuz yazar hakkında gereğinden fazla şey bilmek“; “Dünya Kupası'nın küresel önemi ve buna eşlik eden Amerikan ilgisizliği“; “Kötü kitaplar hakkında ciddi konuşmalar yapmak“; “Orwell'ın Dickens'tan daha üstün oluşu“; “Margaret Thatcher'in itici aşırı milliyetçiliği“; “Kendini aşağılamanın karmaşıklığı ve tehlikesi“; “Karıncalar evlerinin yollarını nasıl bulur“; “İyi şarap ve Sartre“....
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789755704227
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
130
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat