Eski Ruslar ve Büyük Bozkır Halkları 1. Cilt

%25
Eski Ruslar ve Büyük Bozkır Halkları 1. Cilt,Adil Yakubov

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,75 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Eski Ruslar ve Büyük Bozkır Halkları, yazarın başyapıtları Eski Türkler ve Etnogenez'den sonra, özellikle peresteroyka döneminde hürriyet havası içinde kaleme aldığı eserlerinden biridir.
Tarihte halklar, birbirlerine kolay kolay düşman olmazlar. Aksine onları, dost veya düşman yapan başlarındaki yöneticiler, bazen de ekonomik ve politik çıkarlardır. Fakat bu sonuncular da, yine yöneticilerin şahsi kararlarından kaynaklanır. Geçmişte batıya yaranmak uğruna Ruslar'la girişilen savaşların, Rus halkına karşı beslenilen adavetin bedelini, Balkanlar'dan Kuzey Afrika'dan, Orta Doğu'dan koparak Orta Asya'yla yıllarca bağlarımızı keserek ve tecrit edilerek ödedik.. Koca bir imparatorluğu çökerttik. Ama sonunda ne camiye yaranabildik, ne kiliseye! Halbuki Ruslar'la dost olabilirdik. Belki o zaman tarihin seyri de değişirdi.
Kitabın, özellikle birinci cildin en önemli yanlarından biri de, Yahudi tarihi hakkında çok az bildiğimiz veya hiç bilmediğimiz hususların çarpıcı gerçekler lehinde önümüze konulmuş olmasıdır. Yahudiler'in Hazar Türk hakanlarını nasıl kuklaya döndürdüklerini, yerli halkı nasıl köle gibi kullandıklarını ve aynı şeyi Ruslar'a da yaptıklarını; sonunda onların hırs ve aç gözlülüklerinin cezasını yıkılan bir hakanlığın zavallı tebaasının ödediğini çarpıcı örnekleriyle göreceksiniz. İçinde bulunduğu her toplumun kene gibi kanını emen ve sonunda onların mahvına yol açan Yahûdiler'in aynı zamanda o dönemin dünyasının en büyük köle tacirleri olduğunu, sırf zevk için öldürmek amacıyla Hristiyan esirleri satın alıp, aç ve susuz bırakmak suretiyle katlettiklerini ibretle okuyacaksınız.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789758839100
Sayfa Sayısı
467
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Ahsen Batur,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat