İlk kitabında kendine özgü üslubuyla asr-ı saadete yolculuk yapan Zehra Korkmaz, Asr-ı Saadet İklimini Solumak adını verdiği bu ikinci kitabında aynı yolda yürüyerek okuyucuyu o sıcak iklimle buluşturmaya devam ediyor. Yazar, o mukaddes asırdan günümüze taşıdığı solukları tablolaştırıyor. Bunu yaparken günümüze ayna tutmayı da ihmal etmiyor, günümüzü de o günlere bitiştirmeye gayret ediyor. Bundan dolayı anlatım bir canlılık kazanıyor, teorik olmaktan çıkıp hayatımızın anlamlı bir yanına tekabül ediyor.
Asr-ı saadet...İnsanlık tarihinde bir yıldız yağmuru, Allah Rasulü'nün (s.a.v) etrafındaki seçkin halka. Asr-ı Saadet İklimini Solumak, okuru saran o naif üslubuyla, bu benzersiz topluluğun günlerine, gecelerine, evlerine, çarşılarına götürüyor bizi. Orada olup bitenlere şahit olmuşçasına canlı, Medine sokaklarında gezinmişçesine sıcak bir anlatımla? Bu samimi ve sıcak üslup sayesinde asr-ı saadeti anlamak, o asrı mesut kılan zatlarla tanışmak, o iklimi solumak mümkün oluyor.
Asr-ı Saadet İklimini Solumak, günümüz ile o gün arasında bir kanal oluyor: bizi o günlere taşıyor, onları bu güne?
“Saadet Devridir, evet... Saadet gönüllerdedir; saadet sabredebilmektir. Saadet, dikenler içinde parçalanırken, gönlünde güller yeşertebilmektir. Ve kumlara destan yazılr. Çünkü Allah Rasulü (s.a.v) vardır.“
(Tanıtım Yazısından)

Stok Kodu
9786050010008
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat