Açıklamalı Dua Mecmuası

%30
Açıklamalı Dua Mecmuası

Liste Fiyatı : 4,00 TL
İndirimli Fiyat : 2,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 2 puan kazanacaksınız)
   2

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
"Bana duâ edin, size karşılığını vereyim." (Mü'min/Ğafir,40/60)
Nitekim yüce Rabbimiz ister itaatkar olsun, ister âsî olsun, ister uzak, insanların hepsinin kendisinden arzu ve isteklerini talep etmelerini emretmiş buyurmuştur. Nitekim Rabbimiz şöyle buyuruyor:
"Kullarım beni sana sorarlarsa, işte Ben onlara pek yakınım. Bana duâ ettiği zaman duâ edenin duasına cevap veririm." (Bakara, 2/186).
Salât ve selâm bütün peygamberlerin efendisi Hz. Muhammed'e, ehl-i beytine, ashabına ve seçkinlerin en hayırlılarına olsun.
Bilindiği gibi Yüce Allah'ın Kitab'ını okumaktan sonra, dil ile yerine getirilen en önemli ibâdet ve en faziletli zikir, Yüce Allah'a duâ etmek ve O'nu zikretmektir. Müslüman ve inanan bir kişi, samimî dileklerini hâlis dualarıyla Yüce Rabbine, O'nun katına yükseltir. İşte bunun içindir ki mutlaka kısa da olsa zikrin ve duanın önemini anlatmamız ve bunu belirtmemiz gerekmektedir. Önce belli ve muayyen zikirler konusunda bilgi sunalım, bunun arkasından duanın fazileti ve şartları hakkında bilgi verelim, duanın konusunda gereken bilgileri aktaralım istiyoruz. Aynı zamanda bize kadar ulaşmış olan büyüklere ait duaları, din ve dünya açısından dualarla istenmesi gerekenleri, özellikle de belli ve özel duaları sunalım ki, nasıl mağfiret dilenir, Allah'tan nasıl istiâze edilir, yani Yüce Rabbimize nasıl sığınmamız gerekir gibi hususları bu duâ konularıyla birlikte ele alacağız.
Stok Kodu
9789759199678
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
72
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-08
Çeviren
Harun Ünal
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat