Arslan Kaynardağ’a Armağan Türkiye’de Felsefenin KurumlaşmasıTürkiye'de Felsefenin Kurumlaşması

%5
Arslan Kaynardağa Armağan,Mustafa Günay
Türk düşünce dünyasında önemli bir yeri olan ve yaptığı çalışmalarla ülkemizde felsefenin kurumlaşmasında büyük rol oynayan Arslan Kaynardağ'ın kendisine sunduğumuz bu armağanı, hiç şüphesiz çoktan hak etmiş bulunuyordu.
Kaynardağ'a Armağan olarak hazırlanan bu kitap üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Kaynardağ'ın yaşamı, eserleri hakkındaki bilgilere ve kendisiyle yapılan bir söyleşiyle birlikte, kendisinin bazı yazılarına yer verildi. Seçilmiş yazılarında da görüleceği gibi, onun şiirlerinde de felsefe çalışmalarında da karşılaştığımız temel kavramların başında “sevgi“ gelmektedir. İkinci bölümde Kaynardağ üzerine kaleme alınmış yazılar var. Bu yazılarda insan olarak Kaynardağ ile felsefeci Kaynardağ ele alınmakta, eserleri incelenerek düşünce ve kültür dünyamıza getirdiği katkılar değerlendirilmektedir. Üçüncü bölümde ise çeşitli felsefecilerimizin Kaynardağ Armağanı için kaleme aldıkları makalelere yer verilmiştir.

Arslan Kaynardağ'a Armağan kitabı, sizlere hem bu değerli felsefeciyi tanıtmakta hem de ülkemizin önemli düşünür ve bilim insanlarının yazılarıyla, felsefenin Türkiye'deki tarihsel yolculuğundan kesitler sunarak, felsefi düşüncenin kültürümüz içinde yol alma serüvenini de ortaya koymaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789756070475
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İzmir
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat