Dünyamızı Değiştiren Keşifler, Buluşlar VeDünyamızı Değiştiren Keşifler, Buluşlar ve Bilim İnsanları

%28
Bilim İnsanları,Janice Van Cleave
Bu kitapta, tarihin en büyük bilim insanlarının biyografilerini, keşiflerini, buluşlarını ve teorilerini bulacaksınız. Tarihin akışını değiştiren bu bilginlerin teorilerini doğrulayan eğlenceli deneyler sizi bekliyor.
Astronomi, biyoloji, kimya, dünya bilimi ve fizik gibi temel bilimlere önemli katkılarda bulunmuş yirmi beşten fazla düşünürle tanışacaksınız bu kitapta. Onların yaşamlarından kesitler eşliğinde bilimsel çalışmalarını öğreneceksiniz. Dünyamızı değiştiren bu buluşları test etmek, heyecan verici olsa gerek.
Bu kitap sizi, Arşimet'ten Einstein'a, Galilei'den Maria Mitchell'e, Mary Anning'den Marie Curie'e varıncaya değin, dünyanın çeşitli yerlerinden ve tarihin çeşitli çağlarından bilim insanlarıyla buluşturuyor. Kitapta yer alan her deney evde ya da sınıfta güvenli ucuz malzemelerle yapılabilecek nitelikte.
Öyleyse, bu ünlü bilim insanlarının yaşamı, bizler için daha iyi kılmak adına neler yaptıklarını öğrenmeye başlayabilir, eğlenceli ve kolay deneylerle yeni dünyaları keşfe çıkabilirsiniz.
Janice Van Cleave, şimdilerde zamanını yazarak ve bilimsel çalışmalara destek vererek geçiren emekli bir fen öğretmenidir. Dünyanın değişik yerlerinde iki milyondan fazla satmış, kırkın üzerinde bilimsel kitap yazmıştır.
(Arka Kapaktan)
Stok Kodu
9789756117668
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Çeviren
Orhan Düz
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat