Hannibal Roma Surlarında Kartaca’nın Romanı 2Kartaca'nın Romanı 2

%28
Hannibal Roma Surlarında,Patrick Girard
Babası Hamilkar'ın Romalılara karşı ettirdiği intikam yeminine sadık kalan Hannibal, Barkas, İ. Ö. 218'de yedi tepeli mağrur şehir Roma'yı kuşatmaya karar verir. Farklı kökenden gelen askerlerin ve efsanevi fillerin oluşturduğu ordusuyla eşsiz bir destan yazmak üzere Kartaca İspanyası'ndan ayrılır. Yaklaşık 100 bin adamıyla Pireneleri aştıktan sonra, Ruşino'yu geçer, sonra da, Alpleri aşar ve Roma surlarına dayanır.
Fakat azgın bir düşman Hannibal'in karşısına dikilir: Romalı general Scipio. Birbirlerine derin bir saygı duyan ve hayranlık besleyen iki adam arasında artık acımasız ve amansız bir mücadele başlayacaktır. Bu, yeni Pön Savaşı olarak adlandırılan ve Akdenizi yaklaşık onyedi yıl boyunca kana bulayacak olan savaştır.
Bu kitap, liderlik sanatı, savaştaki yaratıcılığı ve savaş hilelerindeki ustalığı tarihçilerce tartışmasız kabul edilen, eskiçağın en müthiş fatihlerinden birinin Hannibal Barkas'ın, olağanüstü macerasını bize yeniden yaşatıyor.
Kıvrak zekası ve hitabet yeteneği hakkında birçok öykü bulunan Hannibal Barkas'ın mezarı bugünkü Gebze yakınlarında bulunmaktadır.
1950 doğumlu olan tarihçi Patrick Girard, CNRS'de çalışmaktadır ve ayrıca Hamilkar, Çöl Aslanı adlı eserin de yazarıdır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758621101
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
316
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Sonat Nayman
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat