Huzurlarınızda Spor Anadol Seri Olarak Üretilen İlk ve Tek Türk Tasarımı Otomobilin Öyküsü ve Anadol, Böcek, ÇağdaşSeri Olarak Üretilen İlk ve Tek Türk Tasarımı Otomobilin Öyküsü

%28
Huzurlarınızda Spor Anadol,Aydın Demirer
Anadol Spor ya da diğer adıyla STC-16'nın öyküsü yaklaşık iki yıl önce, Erdoğan Gönül'ün vefatı üzerine yazılmaya başlandı. Gönül'ün vefatının ardından çıkan yazıların birinde, onun STC-16'nın mimarı olduğundan bahsediliyordu. Bu kitabın yazarlarından Aydın Demirer için STC-16 “gençliğinin kült spor otomobili'yken, Özgür Aydoğan STC'nin üretildiği tarihte henüz doğamamıştı. Her iki yazarın da gazeteci merakları STC-16'nin öyküsünü bir dergi haberinden yola çıkarak kitaplaştırmalarına vesile oldu.
Uluslararası pazarlarda yarışacak bir ulusal marka yaratmanın ya da yaratamamanın mücadelesi olarak da okunabilecek bu kitap, “Bir Türk otomobili yapma“ rüyasında atılmış bir adımın, ama aynı zamanda kaçırılmış bir fırsatın da öyküsüdür... Anadol ile Türk otomotiv sanayiinde ilk kez - ve son kez- Türk tasarımı bir otomobil yapılmıştı.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756117248
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat