Modern Bir Gotik Roman Entrikasıİksir Modern Bir Gotik Roman Entrikası

%28
İksir,Federico Andahozi
Spermadaki sır...
Arjantin'den gelen skandallar yaratan bir bestseller olmuş “Anatomist“in yazarı Federico Andahazi, ikinci romanı ile, zeki, yaratıcı ve sıradışı bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
Tarihsel gerçekleri ustalıkla kurgulayan Federico Andahazi, okuyucusunu İksir ile 19.yüzyılın edebiyat dünyasına götürüyor.....
Villa Diodati'de 1816 yazı çok şeylere gebe görünmektedir. Kahramanlar ancak bu kadar ünlü olabilirler: Lord Byron, Percy ve Mary Shelley, Claire Clairmont ve Byron'ın özel sekreteri Dr.Polidori. Bu romantik roman kahramanlarının yanında, skandallar yaratan ünlü aktrist kız kardeşler için anahtar kişi Dr. Polidori'dir. Görünmeyen bir el tarafından William Polidori'ye verilen ürkütücü bir mektup, tutku, edebiyat ve cinayet öğeleriyle örülü yaratıcı bir öykünün başlangıcını oluşturur.
Önceki kitabı Anatomist'te olduğu gibi, Andahazi yine cinselliğin keşfedilmemiş, sarsıcı yönlerini keşfediyor. İksir adlı bu eserde, güçlükle unutulacak kişiler ve olaylar çerçevesinde, gerek bir modern gotik roman entrikası oluşturuluyor.
Erotik öğelerle bezenmiş İksir, tarihin unutulmuş derinliklerine giriyor ve gotik romanın doğuşunu, olağanüstü bir sürükleyicilikle yeniden öyküleştiriyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758020843
Boyut
136-195
Sayfa Sayısı
168
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-10
Çeviren
Federico Andahozi: Nermin Acar
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat