Genet'nin yapıtları, tüm yolculuklarında, hapis hayatında, cinsel ve duygusal ilişkilerinde izi görülen aykırı konular hakkındaki düşüncelerinin ve yaratıcılığının damıtılmış halleridir.
Bu kitap, Genet'nin eserlerine yansıyan yaşamındaki önemli dönemlere odaklanıyor. Genet'nin romanları, tiyatro oyunları ve film projeleri, yazarlar, film yapımcıları, koreograflar ve tiyatro yönetmenlerinden oluşan geniş bir topluluk üzerinde, özellikle de toplumsal bunalım dönemlerinde oldukça etkili oldu. Aynı zamanda Genet, eşcinsellere özgürlük hareketi, transvesti kültürü ve dünyanın her yerinden devrimci ve yaratıcı bireyler için de bir ikondu.
Yapıtlarına derinden yansıyan sıradışı olaylarla örülü bir yaşamı olan Genet'nin, yaşamının özünü ortaya koyan bu kısa biyogrofi çalışmasında Stephen Barber, özellikle 196O'lı yıllarda Genet'nin hayatında önemli bir yer tutan konuları vurguluyor. Bugün de halen ilgi odağı olmaya devam eden Genet'nin yaşamının anlatıldığı bu kitap, Genet okurları için önemli bir boşluğu dolduracak.
(Arka Kapak'tan)
Stok Kodu
9789756117149
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
157
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-07
Çeviren
Sinan Okan
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Jean Genet   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat