Beyaz Enerji Operasyonunun Perde ArkasıKirli Ellerin İttifakı Beyaz Enerji Operasyonu’nun Perde Arkası

%28
Kirli Ellerin İttifakı,Aziz Ergen
Beyaz Enerji Operasyonu'nu Yapan Ve “Çuval“ın Rövanşını Alan Komutan Anlatıyor
Kitaptan Bölümler...
... Sadettin Tantan: “... Ancak Aziz Albayım, bu operasyon sonuçta seni de, beni de yiyecek. Ben hükümetin İçişleri Bakanı olarak hazırım bu işin sonucuna, vatan sağ olsun“ dedi. Ben de “Biz de hazırız sayın Bakanım vatanımız için feda olmaya“ dedim.
Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Emin Arslan; “Sayın Savcım, bu operasyonu biz yaparsak siyasiler iki günde bu operasyonu bitirir. Operasyona katılan herkesin kafasını koparırlar. Bu deliller çok önemli, Jandarma bunu yapabilirse biz de her türlü teknik desteği verebiliriz, askere müdahale edemezler.“ dedi.
Emekli Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Aziz Ergen kamuoyu tarafından ilk olarak 2000-2001 yıllarında “Beyaz Enerji Operasyonu“nu gerçekleştiren J. Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı olarak tanınmıştır.
Albay Ergen, daha sonra 2004 yılında ABD'li Albay Martin ROLLINSON ve ekibini Irak'ın Türkiye sınırında yakalayıp “Çuval“ın rövanşını alan komutan olarak kamuoyunun gündeminde yer almıştır.
Ayrıca, bugüne kadar bu kadar açık bir biçimde yazılamayan; Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve kaçakçılık olayının da gündeme gelmesini sağlamıştır.
Bu kitap bütün bu olayların yanı sıra, ABD'nin PKK'yla nasıl işbirliği yaptığını da belgelemektedir.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789756117774
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat