Günümüzde, hala üzerinde konuşulması inanılmaz derecede zor bir kavram olan kötülük, her daim psikologların, filozofların, roman ve oyun yazarlarının ilgisini çekmiştir.
Nedir kötülük ve insanları kötülük yapmaya ne iter? Kötülüğü açıklayabiliyorsak, mazeretini de gösterebiliyor muyuz? Bir seri katilin zihnini hayal edebilir miyiz, yoksa bu tanımlamanın ötesinde bir şey mi olur? Kötülük dinlerin söylediği gibi, iyilikle karşıtlığa mı dayanır? Sadece kötülük adına kötülük mümkün mü?
Kötülük Üzerine, kötülüğün çeşitli biçimlerine ilgi çekici ve bazen de rahatsız edici bir yolculuğa çıkarıyor bizi... Aziz Augustine(den, buff the Vampire Slayer'a ve seri katil profillerine kadar uzanan birbirinden ilginç örneklerin bulunduğu kitapta, kötülük hakkında yapılagelen tüm tartışmaları bir arada okuma olanağı buluyoruz.
Kanada, Alberta Üniversitesi'nde felsefe profesörü olan Adam Morton'un bu, heyecan verici ve düşünceyi kamçılayan çalışması, eşit derecede itici ve cezbedici bir konu hakkında yazılmış klişelerden uzak, önemli bir çalışma...
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756117293
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
159
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Zeynep Okan
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat