Demokratik Değişim Derneği 1992'den beri ülke sorunlarını tartışan grubun kurduğu bir dernektir. Bu grup 1995'de Demokratik Cumhuriyet Programı'nı (DCP) yayımlamıştır.
Dernek kuraklık sorunun doğal çalışma alanı içinde görmüş, konu hakkında bilgi ve görüş oluşturmak amacıyla Kuraklık Kıranı başlıklı bir çalışma toplantısı düzenlemiştir.
Bu toplantının amacı, ülkemizin karşılaştığı kuraklık sorunun tanınması ve çözümü için çeşitli kesimlerin düşüncelerinin toplanması olarak belirlenmiştir.
Kuraklık Kıranı Yuvarlak Masa Toplantısı'na, üniversitelerimiz, bürokratlarımız ve diğer sivil toplum örğütleri davet edilmiştir.
Kuraklık Kıranı toplantısında konuşulanların yayımlanmasının yararlı olacağı düşünülmüştür. Bu kitap, yuvarlak masa toplantısında görüşülen konuların, “Kuraklık Nedir?“, “Türkiye'de kuraklık Var mı?“, “Devlet “Tarafından Yapılanlar ve Yapılmayanlar“, “Dünya Örnekleri“ ve “Türkiye Kuraklıkla Nasıl Mücadele Etmeli?“ başlıkları altında toplanmasıyla oluşmuştur.
Toplantıda Harun Yaşar Kurtoğlu, Mikdat Kadıoğlu, Zekai Şen'in sunuşları üzerine Aşkın Sürmeli, Çetin Gül, Hasan Söğüt, Lütfü Şehsuvaroğlu, M. Celal Parla, Mahir Gürbüz, Mehmet Yıldız, Murat Türkeş, Orhan Doğan, Süer Anaç, Tarhan Erdem, Uçkun Geray, Ünal Örnek, Ünal Şorman konuşmuşlardır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758621057
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
125
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat