“Sağlam Bilgilere Dayanan, Muhteşem Bir Kitap. Linda Watson Ev Ödevini İyi Yapmış. Elinizdeki Kitap Modaseverlerin Kütüphaneleri İçin Birebir.“
Sir Hardy Amies
Modaya Yön Verenler, modanın geçmişi, bugünü ve geleceğiyle ilgilenenler için mükemmel bir başvuru kaynağı. Korselerden mini eteklere, Coco Chanel'den Punk'a yaşanan değişmeleri değerlendiren, yirminci yüzyıl moda tarihine yöneltilmiş yepyeni bir bakış. Eski Vogue yazarı Linda Watson, 1920'lerin serbest davranışlı genç kadınlarından savaş yıllarına, Christian Dior'un New Look anlayışından çılgın 1960'lı yıllara, Yeni Romantizm akımından 1990'ların eklektizmine yirminci yüzyılın temel gelişmelerini ve akımlarını kayda geçiriyor. A'dan Z'ye tasarımcılarla ilgili bölüm, Azzedine Alaia'dan Zoran'a, Balenciaga'dan Yohji Yamamoto'ya, modanın gidişatını değiştiren 250 büyük tasarımcıyı öne çıkartıyor. İlham verici arşiv görüntüleriyle süslenmiş olan Modaya Yön Verenler, ayrıca modanın yeni ufuklar açan “anlarını“ ölümsüzleştiren fotoğrafçıların çalışmalarına da yer veriyor.
Linda Watson Newcastle'daki Northumbria Üniversitesi moda tasarımı ve tarihi bölümünden 1987'de birinci sınıf onur derecesi ile mezun oldu. Vivienne Westwood'a iki koleksiyonunda asistanlık yaptıktan sonra Vogue dergisinde dört yıl moda yazarlığı yaptı. Bir süre Jean Muir ile çalıştıktan sonra, serbest gazetecilik yapmaya başladı ve Mail on Sunday, Financial Times, Evening Standard, Telegraph and Harpers & Queen gibi yayın organları için çalıştı. Linda Watson, ayrıca Vogue's More Dash than Cash'in yazarlarından biridir..
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944840101
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Çeviren
Güneş Ayas
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat