Homer Simpson, bir otoriteden aşağı kalmayarak; “Çizgi filmlerin kesinlikle derin bir anlamı yok, sana sadece adi bir gülücük verdirecek kadar aptal çizimlerdir,“ demiştir.
Sinirlenmeyin! Bu kitapta, ailesinin tarihe geçmiş üzücü durumu hakkında Homer'in kötümser bakış açısını altüst etmeye kararlı bir bilgi bombardımanı geliyor.
Homer Simpson gerçekten Aristotelesçi değerleri mi temsil ediyor? Maggi'den sessizliğin değerini öğrenebilir miyiz? Bart, Nietzsche'nin bizi uyarmaya çalıştığı türden biri mi? Lisa entellektüellere karşı Amerikan kararsızlığını mı sergiliyor?
Siz de bu tür soruları kendinize soruyor ve cevaplarını merak ediyorsanız, bu kitapta sizin aklınıza gelmeyen soruları da bulup cevaplarıyla aydınlanacaksınız.
“Simpsonlar ve Felsefe“de, hayatın ironisi ve anlamı, postmodern aile ilişkileri, Springfield'da yaşanan Marksizm, mutlu olmanın zorluğu, bir sunuş biçimi olarak popüler parodi ve neden bunlara ihtiyaç duyduğumuz hakkında farklı düşünceler bulabilirsiniz.
Popüler sanat düşünürlerinin birçoğu kendi alanlarından uzak durur. Bu kitaptaki yazarlar Simpsonlar'da gerçekten kendilerine yoğunlaşıyorlar ve sonuç, tamamen eşsiz bir kitap. Mutlaka okuyun!
Profesör David Carrier, Carnegie Mellon Üniversitesi-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758621477
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
344
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat