Sokrates İnternet’te Bir Medya Felsefesi İçin

%28
Sokrates İnternette,Denis Huisman
Özel TV ve radyoların kurulmasıyla birlikte ülkemizde de Batılı anlamda bir medya kurulmuş oldu. Toplumsal etkisi görece zayıfken bile, devlet yöneticilerinin hışmına uğrayan basın, bir yandan özgürlük temsilcisi olarak görülürken öte yandan bireysel hayatları da yıkıma sürükledi.
Bugün belirli bir okuyucu kitlesi gündelik haberleri ve değerlendirmeleri medyadan alırken, hepimizi, yakın geçmişin tek kanallı, resmi görünüşlü devlet televizyonunun ve gazetelerinin yaydığından daha fazla bir bilgi yığını ve bu yığının hayatlarımızda yarattığı değişikliklerle karşı karşıyayız.
Denis Huisman işte bu etkili aracın toplumsal ve siyasal etkilerini incelemekle kalmıyor, konuya felsefi bir bakış getirerek, medyanın düşünce hayatında yol açtığı değişiklikleri de sorgulamamızı sağlıyor. Medya, başka bir deyişle kitle iletişim araçları, konusundaki gerektiği üzerine yoğunlaşırken Huisman, medya ile felsefe arasındaki sorunlu ilişkiyi yeniden düşündüren bir manifesto yayınlamıştır.
Sokrates İnternet'te, sadece iletişimciler ve felsefeciler için değil, salt enformasyona indirgenmemiş bir iletişim ve kendi kavramsal gövdesine kapanmayan bir felsefenin yardımıyla 21. yüzyılı gerçek işaretlerle anlamak isteyenler için son derece önemli bir kılavuz kitap.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758020713
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
261
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-03
Çeviren
Kerem Eksen
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat