Kobiler, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye ekonomisinin de dinamik ve sürükleyici unsurlarından birisidir. Kobiler Türkiye'de, işletmelerin sayıca %99,5'ini, kayıtlı istihdamın %6'ini, ülkedeki katma değerin ise %27'sini oluşturmaktadırlar. Buna karşın, kredi hacminden aldıkları pay, ekonominin görece iyi durumda olduğu yıllarda dahi %4'ün üzerine çıkamamıştır.
Kobiler için diğer ülkelerdekine benzer teşvik ve destekleme sistemleri ülkemizde de uygulamaya konulmuş, fakat halen, kobilerin en önemli sorunu olan finansman sorunu bir çok sebepten dolayı çözülememiştir. Bu sorunun halen devam etmesinin en başta gelen nedenlerinden birisi de kobilerin yararlanabilecekleri finansman olanakları konusunda yeterince bilgi sahibi olmayışlarıdır. Bu kitap kobileri her türlü banka kredisi, teşvik ve yardımlar, leasing, factoring, forfaiting, risk sermayesi ve başta Kobi Borsası olmak üzere sermaye piyasasından yararlanma olanakları ve diğer her türlü finansal konuda bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.
Bu kitabın tüm kobi sahiplerine ve kobilerde çalışan profesyoneller ile konuyla ilgilenen herkese faydalı olması en büyük mutluluk kaynağı olacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758159422
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat