Türk Liderlerin AB VizyonuHaçlı Zihniyeti Mi' Harikalar Diyarı Mı'

%25
Türk Liderlerin Ab Vizyonu,İrfan Kaya Ülger

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu eser, Türk liderlerin Avrupa Birliği'ni nasıl algıladıklarını ortaya koymayı amaçlamaktadır. Siyasal yelpazenin hemen her kesimini temsil eden liderlerin görüş ve değerlendirmelerine en demokratik biçimde yer veren eser, bir başka bakış açısıyla Türk toplumundaki AB vizyonunu yansıtmaktadır.
Kökenleri Osmanlı dönemine kadar uzanan Türkiye'nin 200 yıllık Batılılaşma çabasının son halkasını oluşturan Avrupa Birliği adaylığı/üyeliği, içinde bulunduğumuz dönemde toplumun tüm katmanları ve bu arada siyasal partiler tarafından yoğun biçimde tartışılmaktadır. Bununla birlikte, “Türk insanı içinde yer almak için çaba gösterdiği AB'yi yeterince tanıyor mu?“ sorusu bir muamma olarak orta yerde durmaktadır.
“Hem AB'ye katılalım hem egemenliğimizden taviz vermeyelim“ diyenler Avrupa Birliği'ni doğru algılıyorlar mı?
Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi istikrarsızlıktan çıkış için AB üyeliği “mecburi tek yön“ müdür?
Türkiye'nin önünde içine kapanmak ve çağdaş dünya ile bütünleşme seçeneklerinden ikincisinin olmazsa olmaz koşulu AB üyeliği midir?
AB; Türk siyasi varlığını yok etme, Türkiye'yi sömürgeleştirme ve böylece Osmanlının öcünü almayı amaçlayan modern bir Haçlı zihniyeti midir?
Avrupa; Türkiye'yi parçalamak, Atatürk'ün kurduğu laik sistemi yıkmak ve Türkiye'yi bir eyalet olarak kendine bağlamak mı istemektedir?
AB, sömürgeci Avrupa uluslarının dünya kaynaklarını yağmalamak dünyayı pazarlarını istila etmek için kurguladıkları emperyalizmin yeni versiyonu mudur?
Bu eserde yer verilen Türk liderlerin AB hakkındaki görüş ve analizleri, aynı zamanda Türk insanının AB'ye bakış açısını ve AB'yi nasıl algıladığını/kavradığını göstermektedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758759002
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
284
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2003-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat