# 1. Kitap Güneşin Prensesi:
Dünya, kayıp İnka uygarlığıyla aşkı yeniden tanıyor...
Amazon ormanlarının derinliklerindeki küçük bir köyde yaşayan Anamaya, İnka saldırısından sağ çıkarak, Dört Bucak İmparatorluğunun kuzeydeki başkenti Quito'ya götürülür. Ölüm döşeğindeki Tek Efendi Huayna Capac, gözleri göl mavisi bu tuhaf kızın Ay tanrıçası tarafından gönderildiğine inanır. Acılarını hafifletmesi için onu yanında alıkoyar. Son gecesinde, inkaların tüm sırlarını emanet ettiği Anamaya 'ya " geleceği" de fısıldar.

Güney Amerika'nın Büyük Okyanus kıyısındaki "altın" Tumbez kentini keşfeden Pizarro, İspanya kralından Peru valisi ünvanını almak peşindedir. Bu arada, Engizisyonun pençesinden zor kurtulan Gabriel'le yolları kesişir. Omzunda bir puma lekesi taşıyan delikanlı, şan ve şöhrete kavuşmak için talihini Yeni Dünya'da denemeye karar verir.
(Arka Kapak'tan)

# 2. Kitap Manco'nun Öfkesi:
Dünya, kayıp İnka uygarlığıyla aşkı yeniden tanıyor...

İnanılmaz olan gerçekleşti !

Cajamarca' daki büyük katliamdan sonraki korkunç gecede, İmparator Atahuallpa tutsak edildi. Atahuallpa altınla özgürlüğünü satın alabileceğini umut ediyordu, yığınla altınla... Asla yeterli olmayacak kadar çok altınla...

Böylece Konkistadorlar efsanevi Cuzco' ya, altın tapınaklı şehre bir sefer düzenlemeyi kararlaştırdılar! Tuzaklarla dolu bu yolculuk amansız olacaktı; çünkü İnka halkı ilk kez başkaldıracaktı!
(Arka Kapak'tan)

# 3. Kitap Machu Picchu'nun Işığı:
İspanya'dan gelen konkistadorlarla İnkaların acı dolu çatışması devam ediyor.
Birbirlerine, iki insanın yaşayabileceği en derin aşkla bağlı olan Gabriel ile Anamaya'yı ayıran bu büyük savaş, aynı zamanda iki farklı uygarlığın mücadelesi.

Ancak önce Gabriel, sonra da Anamaya bu umutsuz savaştan çekiliyor.

Onları, bizlerle birlikte gizemin derinliklerine çeken bir yolculuğa çıkıyorlar.

Savaşın yıkıcılığından aşkın yaşam vericiliğine doğru bir yolculuk bu.

Stok Kodu
9789753222075
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
1216
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Neslihan Tengizman
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat