Kalıcı Olmak (Built To Last), Amerika' daki kurumların uzun dönemli başarı öykülerinin ardındaki etkenleri derinlemesine irdeliyor. Yazarlar James C. Collins ve Jerry I. Porras, aralarında 3 M, Wal- Mart, Walt Disney, Boeing, Sony ve Hawlett Packard' ın da bulunduğu on sekiz vizyoner şirketin işleyişlerine yeni bakışlar getiriyor.
Standford Üniversitesi, Graduate School of Business' da gerçekleştirilen altı yıllık bir araştırma projesi üzerine yazılan kitapta, Collins ve Porras, sıradışı ve uzun ömürlü her bir şirketi rakiplerinden biriyle doğrudan karşılaştırarak inceliyor ve “ Gerçekten sıradışı şirketleri diğerlerinden farklı kılan nedir? “ sorusuna cevap aradılar.
Kitap' ta yüzlerce özel, belirgin örnek ve her düzeyden yönetici ve girişimciler tarafından uygulanabilecek pratik kavramların uyumlu bir çatı altında birleşimini bulabilirsiniz. Kalıcı Olmak, yirmi birinci yüzyıla ve ötesine uzanıp başarılı olacak organizasyonlar inşa etmenin ayrıntılı temel bir planını sunmaktadır.
(Arka Kapak)
20. Yüzyılın son global krizinde, farklı kültürlerin deneyimlerini girdi olarak kullanmak, krizin maliyetini öderken yarattığı fırsatları vizyona dönüştürerek geleceğe uzanmak: İşte “ Kalıcı Olmak“ elinizde, bu fırsattan yararlanın.
- Hüsamettin Kavi , İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı-
Stok Kodu
9789753221085
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
438
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-01
Çeviren
Zuhal Çivi,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat