Birkaç nesil kültürümüzün gereği hep "kibar ol", "saygılı ol", "göze batma", "ne öne çık ne ortada kal, ortalarda kendini gizle", "büyüklerinin söylediklerini yap" vb söylemlerle yetiştirildik. Bizler de gelecek nesilleri böyle mi yetiştirelim?

Toplumumuz saygısız ve kaba olmayı hiç tasvip etmez, ancak kibar olmak herkes tarafından takdir edilerek teşvik edilir. Tabii ki, saygısız ve kaba olmak desteklenecek bir tutum değildir. Kişiler ve kurumların her zaman birbirlerine karşı saygılı olmalarını bekleriz. Ayrıca, saygılı olmakla beraber kibar olunmasını da isteriz. Sanki kişinin kendisi olması saygılı olmasıyla birlikte olamazmış gibi.

Toplumumuzdaki birçok problemin "Kendin Olmakl"a aşılabileceğini düşünüyoruz. Toplumların bireyi kazanabilmeleri için, toplumu oluşturan kişilerin kendileri olmayı öğrenmeleri gerekir. Önce kendimize sonra da topluma yabancılaşmamak için kendimiz olmalıyız. Toplumlar kendisi olmayı başarmış liderlerin gayretleri ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarıp geliştirmeleri sonucunda kalkınmış kalkınırlar. Bu kitabın, kendimiz olmak, sahici ve samimi ilişkiler kurmak için iyi bir yol gösterici olduğuna inanıyoruz.

Stok Kodu
9789753224499
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
334
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-11
Çeviren
Muna Cedden
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat