Burgaç"acının Olduğu Kadar Direnmenin De Romanı"

%15
Burgaç,Serpil Şimşek
Burgaç, acının olduğu kadar direnmenin de romanıdır. Yalın diliyle okuru alıp götürürken, sevgi'ye yoldaş olup, onun acılarını paylaşıyorsunuz. Dostlarıyla dost olup, sevgiyi çoğaltıyorsunuz.
İşte Sevgi'nin usanmadan çevirdiği bir telefon numarasıyla girilen bilgi yarışması ve kazanılan inanılmaz büyük ödül ve akıl almaz bir devinimle derinleştirilen yaşam sevinçleri, bitmeyen acılar bu romanın ana konusu.
Dönmeye başlayan "burgaç", sevgi'yi içine çektiği kadar okuru da katıyor anaforuna. Üç yaşında tanıdığı annesizlik, babasızlık, babaanneyle unutulmaya çalışılırken yine vurulur ölümün siyah okuyla. Babaannede yoktur artık ve yaşam onu tek başına bağrına basmıştır.

Onbeş yaşında bir genç kızdır o yalnızlık rüzgarının ortasında...
Bir gemi güvertesinde gözleriniz ufka dalabilir ama yüreğiniz gözlerinizle aynı düşüncede midir? Evet, Sevgi, ufka dalan gözlerinde, aslında yaşamının o çok devingen acılı, sevinçli hep direnen kimliğini seyrediyordu. Ufku yanıltmış. İçinde dolanan burgaçla yaşamından yolculuğa bağlamıştı. Yüreğinin sesi, gözlerinin bakışlarını susturmuş, ince ince dökülen gözyaşlarıyla kendisine bağlamıştı.

Aşkın iflah olmaz sancısı; dört bir yandan bastıran karabulutlardan geçip ışığa uzanmak; yitirdikçe umuda tutunmak...
Her soru, yanıtını içinde gizlediği için soru olur. Biz yanıtını bulmak için, yılmadan karanlığa dalarız. Aşk acısını bir gemi güvertesinde bizi bekleyen ufka dalıp, yüreğinizdeki burgacı çıkarmaya çalışıyorsunuz?
İşte bu sorunun yanıtını bu romanda okuyacaksınız.

H. Hüseyin YALVAÇ
Stok Kodu
3002937100049
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat