Toefl & Kpds Test TeknikleriTamamı Türkçe Açıklamalı Cevap Anahtarları

%5
TOEFL- KPDS Test Teknikleri,İsmail Hakkı Mirici

İngilizce yeterlik sınavlarına hazırlanan Türk öğrenciler ve yetişkinler, son derece zengin bir kaynak olanağına sahiptirler. Bu kaynakların bir kısmı ülkemizde hazırlanmış, bir kısmı da yurt dışından getirtilmiştir. İngilizce yeterlik sınavı için çalışacak olan öğrenci ve yetişkinlerin kaynak sorunları bulunmamakla birlikte, bazı diğer önemli sorunları da olabilmektedir.
Örneğin, akademik yükseltmeye başvuracak adaylar için bazı sınavlardaki başarı durumları birbirine denk kabul edilebilmekte, böylece adaylar birkaç sınava birden hazırlanmak durumunda kalabilmektedir. (Kpds-Üds-Toefl v.b.). Böyle bir durumda sınavı alacak aday bütçesini zorlamamak için tüm sınavlara tek bir kaynaktan yararlanarak hazırlanmak istese de böyle bir eseri bulamamaktadır. Özellikle Ösym tarafından verilen ve Türkiye'de genel anlamda kabul gören Kpds ve Üds ile bu sınavlara denk kabul edilen Toefl sınavı için orak amaçla hazırlanmış tek bir kaynak bulunmamaktadır. Üds ve Kpds için hazırlanan kaynaklarda dinleme becerisini test etmeyi amaçlayan bölümler bulunmamaktadır. Toefl ise özellikle Türk adayların zorlandıkları dinleme becerisini ölçen test maddelerini içeren bir sınavdır ve Toefl sınavında, Kpds ve Üds'de bulunmayan bazı test bölümleri de bulunmaktadır (tümcede altı çizilen yanlış ifadeyi bulma v.b.). Sınava hazırlık için satın alınacak ithal kitapların fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, ülkemize özgü amaçlara yönelik kaliteli ve uygun fiyatla eser üretmenin önemi ortaya çıkmaktadır. Uzun yıllardır, ülkemizde İngilizce öğrenen ve sınavlara hazırlanan öğrenci ve yetişkinler için kaynak kitaplar yazmaktayım. Yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı, hem Kpds-Üds gibi Ösym tarafından verilen sorulara, hem de Toefl gibi uluslar arası tanınırlığı olan sınavlara hazırlanmada ortak amaca hizmet eden bu eseri oluşturmaya karar verdim. Ortaya çıkan bu yeni ve kapsamlı eserin oluşumunda yararlandığım diğer test kitaplarımın basımı bu eserin ortaya çıkmasıyla birlikte durdurulmuştur. Bu eserin hazırlanmasında büyük katkı sağlayan, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği programı 4. sınıfta okuyan sevgili öğrencilerim
H. Nilay Suludere, Sümeyra Sırkıntı, Yelda Yelmer, Derya Özen, Köksal Kete, Emre Köseoğlu, Ümit Samur, Veysel Doğanay, Remzi Duran, Esra Dönüş, Hakan Devrim, Mehmet Asmalı, Fevzi Özkan, Ezgi Yalçın ve Gonca Kiriş'e teşekkürlerimi sunarım. “Toefl & Kpds Test Teknikleri“ adlı bu eserin okuyuculara hedefledikleri başarıyı kazandırması en içten dileğimdir.
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9786055782047
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
997
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat