Hangi Birlik'Partili Mücadelenin Neresindeyiz' Komünistler Birliği

%20
Hangi Birlik',Sırrı Öztürk
Hangi Birlik' Devrimci siyasetin öznesi PARTİ'dir. Ardında işçi sınıfının siyasi-ideolojik-teorik donanımlı bir örgütü ve yaptırım gücü olmayan bir programın hayatı devrimcileştirmesi ve dünyayı değiştirme gücü yoktur.

Coğrafyamızda işçi sınıfı hareketiyle sosyalist hareketi buluşturup bütünleştirme başarısı göstermiş bir partileşme yoktur. "Uluslararası" tekelci sermayenin, "yeni dünya düzeni"nin ve yerli ortaklarının ilkel, gaddar ve kaba güce başvurmadan iktidarda kalamayan diktatörlüğü nasıl geriletilecek ya da kırılacaktır'

Kapitalist barbarlığın taarruzunu geriletip aşmaya aday örgütsel güvencelerden çok uzağız. Sığmağımız, güvencemiz ve tek umudumuz, işçi sınıfının başını çektiği bir örgütlenmenin işbaşı yapmasıdır.

Elimizdeki kitap: "Ulusallık-Sınıfsallık Çevreninde 'Birlik' Arayışları", "Komünistlerin Birliği Sorunu", günümüzdeki tasfiyeci örgütlenmelere 'ana'lık eden "Kuruçeşme Toplantıları"na ilişkin önemli bir-iki belge. "1 Mayıs 1998 ve Kapitalist Anarşi Üzerine Notlar", "28. Yıldönümünde 15-16 Haziran Harekâtı, İşçi Sınıfının Sendikal ve Siyasal Birliği Sorunu", "Partileşme Mücadelesinin Neresindeyiz'" vb- başlıklarla işlenen hayati sorunları, güncelden tarihsele, tarihselden güncele uzanarak eleştiri, öneri ve açılımlar içeren polemiklerden oluşmaktadır.

"Bizim hiçbir zaman Marksist-Leninist bir Parti'miz olmadı" saptamasını yapanlar, hayatı ve mücadeleyi kucaklamaya aday bir aygıtı üretmek durumundadır. Onun için "Tek Parti, Tek Sendika, Tek Gençlik Örgütü" şiarımızın altının doldurulması gerekiyor. Kitapta bu türden soru ve sorunları irdeleyen eleştirel katkıya açık ve muhtaç pek çok malzeme bulunmaktadır. Hangi Birlik', Partili Mücadelenin Neresindeyiz' Komünistler Birliği, Sorun yayınları, 9789754310825, Sırrı Öztürk
Stok Kodu
9789754310825
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
96
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat