Tarihselden Güncele Bağımsız Sınıf Tavrı

%20
Tarihselden Güncele Bağımsız Sınıf Tavrı,Sırrı Öztürk
Dünyada ve bulunduğumuz coğrafyada cereyan eden olay ve olguları bilimsel olarak değerlendirebilmek için doğruluğu sınanmış biricik bilimsel yöntem, Marksist Metedoloji'ye baş vurmaktır.
Bilimsel yönteme dayalı inceleme-araştırma ve polemiklerin yerini bulabilmesi için de çeşitli kurumsallaşmalara ihtiyaç vardır.
“Bilim Kurulu“, “Enstitü“ gibi kurulların ciddi, güvenilir ve donanımlı bir PARTİ'nin gelenek ve disipliniyle henüz oluşturulamadığını da biliyoruz.
Bu türden gelenek, disiplin ve güvencelerden yoksun olduğumuz bir ortam ve dönemde, işçi sınıfının bağımsız tavrı yörüngesinde, işçi sınıfı hareketi ile sosyalist hareketin kimi hayati sorunlarını gündeme getirmek yanlış olmayacaktır.
Bu kitapçık mevcut siyasi tabloda eksikliği gün be gün artarak hissedilen KP'nin oluşturulmasıyla ancak yerine getirileceğine inandığımız çözüm yöntemlerinin Kadrolarca sahiplenerek tartışılması ve davranılması için hazırlanmıştır. “Tarihselden Güncele Bağımsız Sınıf Tavrı“ adıyla incelenen konular, hayatı ve mücadeleyi kucaklamaya aday PARTİ'nin gecikmeden yaratılması yörüngesinde, öne çıkan soru ve sorunlar hakkındaki çeşitli polemiklerden oluşmuştur.
Sahte örgütler kurup suni gündemler oluşturarak, işçi sınıfını politikadışı tutan, toplumu politikasızlaştıran burjuvi ideolojisine karşı tavır olmak günümüzde daha önemli bir duruma gelmiştir; bu süreci bilim ve akıldışı “sağ“ ve “sol“ teslimiyetçi sapkın duruşlarıyla katkı getirenler de karşıya alınmayı “hak“ etmişlerdir.
Konu hakkındaki inceleme ve polemikleri kaleme alan Sırrı Öztürk, kendi görüşleri yanında, aynı zamanda Kolektifimiz'in görüşlerini de yansıtmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754310924
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat