2001 yılından beri düzenli biçimde çıkan "Almanak"ta bu yıl yeni bir bölüm var: Fuat Ercan, Atilla Göktürk, Eren Deniz Tol Göktürk ve Özgür Müftüoğlu; Mehmet Türkay'ın yönettiği yuvarlak masa toplantısında "2007-2008 Türkiyesi Nereye'" sorusunun cevabını aradılar. "Almanak" bu yıl, sistemleştirmeyi ve kalıcılaştırmayı düşündüğümüz bu toplantının bant çözümlerini de içeriyor.

"Almanak 2007, 7 ana bölümden oluşuyor:
"Ekonomi-Bankacılık Tarım konuları 1. Bölüm'de toplandı ve İzettin Önder Hocamız "IMF Denetiminde Bütçe Uygulamaları: Hedefler Sonuçlar", Sibel Özbudun "Ezilenlerin Krizi", Bülent Falakoğlu "İpotekli Komut Krizi", Öztin Akgüç "2007 Yılında Bankacılık Sektörü" Ahmet Atalık "Gıda Emperyalizmi" analizlerini yaptılar.

"Özelleştirme-Soyal Güvenlik- Sağlık-Eğitim" konularındaki analizler 2. Bölümde bulunuyor.

Erhan Bilgin'in "Özelleştirme: Bir Dönemin Sonu", Aziz Çelik'in "Akp'nin Soyal Politikası Üstüne: Hak Yerine yardım, Sosyal Devlet Yerine Hayırseverlik", Cahide Sarı'nın "2007 yılında Sosyal Güvenlik ve Sağlık", Erkan Aydoğanoğlu'nun "AKP'nin Eğitim ve Yükseköğretim Politikası" yazıları bu bölümün içeriğini oluşturuyor.
(....)
Stok Kodu
9786058971516
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
456
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat