Sefiller1876 Baskısının Orjinal Gravürleriyle (5 Ciltlik Takım)

%30
Sefiller,Victor Hugo
Sefiller Çok az roman toplumların gidişatında böylesine derin etkiler bırakabilmiş, roman sanatını yeniden şekillendirmiştir. Sefiller'in ilk Paris baskısı yirmi dört saat içinde tükenmiş, kısa bir sürede tüm Avrupa'da dikkatleri üzerine toplamıştır.

Geçmişin görkemiyle, geleceğin öngörüsüyle Paris'in yer altı ve yerüstü dünyasının muhteşem bir paronamasını gözler önüne serer. Sefiller. Yoksulların ve ezilenlerin, işçilerin, devrimcilerin, dışlananların, yetimlerin ve anlaşılmayanların sesidir. Aynı zamanda Romantik edebiyatın en büyük eseridir; tutkuların, aşkın, coşkunun ve kardeşliğin haykırışıdır. Duygulu ve heyecan dolu öyküsüyle kimilerince harika bir macera romanı, kimilerince büyük bir aşk serüveni, kimilerince de güçlü bir tarihsel belge olarak karşılanacaktır.

Cenap Karakaya'nın etkileyici çevirisiyle, ilk baskısının özgün gravürleriyle Türkçe'de ilk kez yayınlanan Sefiller, kütüphanenizde hakkettiği yeri alacaktır.

Editörün notu
Sosyal Yayınlar tarafından ilk kez 1876 baskısında yer alan gravürlerle hazırlanmış eser, aynı zamanda bu baskının A. Quantin tarafından yapılan sayfa düzeni korunarak dizilmiştir. Yayınevinin titiz çalışması kitabın her sayfasında kendini hissettirmektedir. Cenap Karakaya'nın öz Türkçe'den uzak dili, kimilerince eleştirilse bile, kitabın romantik üslubuna ayrı bir tat katmaktadır. Piyasada birçok Sefiller baskısı olduğu düşünülecek olursa, bu eseri okumak isteyenlerin seçebileceği geniş bir yelpaze var. Sosyal Yayınlar'dan çıkmış Sefiller, hem eksiksiz metniyle (2200 sayfa), hem aralarında Victor Hugo'nun kendi çizdiği gravürlerin bile yer almasıyla diğerlerinin arasından kendini sıyırmaktadır. Sefiller, 1876 Baskısının Orjinal Gravürleriyle (5 Ciltlik Takım), Sosyal Yayınlar, Cenap Karakaya, 9789757384373, Victor Hugo
Stok Kodu
9789757384373
Boyut
110-180
Sayfa Sayısı
2200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002
Çeviren
Cenap Karakaya
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat