İlk gençlik yazlarımın geçtiği Suadiye plajı, Suadiye mini golf kulubü, Kulüp Reşat ve bir dizi nostalji coğrafyaları...İstanbul'da yaşanan bir büyük aşk ekseninde gustoyu, kültürü, yakın siyasi tarihten kesitleri harmanlayan, bazen İsviçre'nin Leman gölüne yada Paris'in burjuva ilişkilerine götüren, son Rıza Şah Pehlevi ve Farahdiba'nın İran'ına savuran bir kitap.
İhsan Rıza Çağlayangil yukarılardan bir yerlerden bizi gözlüyorsa, dünürü Deniz Kurbanzade'ye tatlı tatlı gülümsüyordur.
Güneri Civaoğlu
Dünyanın en güzel şehri İstanbul'da farklı ve renkli kültürlerin bir araya geldiği, nezih bir ortamda yaşanan gerçek bir aşkın ürünü...Doğu'nun mistizmini, Batı'nın pragmatizmi ile meczeden romantik bir öykü. Tebrikler Deniz Kurbanzade.
İshak Alaton
Bir insanın gerçek dünyasını görmek, ruh zenginliğini tanımak için ona ruh gözüyle bakmak gerek. Bu gözle baktığımızda gerçek sanatsever, gönül dostu Deniz Kurbanzade'nin zengin iç dünyasını görebilirsiniz. İşte elinizdeki eser bu zenginliği açığa çıkarmakta, gözler önüne sermektedir. Bazı insanlar vardır, ot gibidir; doğar, yaşar ve ölürler. Bazıları vardır; öldükten sonra da yaşarlar. Bu kitabı ile Deniz Kurbanzade adını unutulmazlar listesine yazdırmıştır. Candan ve gönülden tebrikler.
Sabire-Hayri Kozakçıoğlu
Aziz dostlarımız Deniz-Firuz Kurbanzade'nin gençlik yollarından başlayıp günümüzde de aynı tutkuyla devam eden aşklarının sürükleyici maceralarıyla bezenmiş,akıcı bir üslupla kaleme alınmış keyif ve ders dolu bir otobiyografi.
Emine-Tuncay Özilhan
Coşkulu bir yaşam sevincini, ince bir mizahı, yer yer olgun bir hayat felsefesini ve en önemlisi doyumsuz bir sevdayı dile getirerek. Yaşamını ve aşkını bu romanı ile sonsuza taşıyan Deniz'i yürekten kutlarım.
Anlatılan güzellikleri onunla yaratan ve paylaşan başta Firuz ve Volga olmak üzere ailesi ve sevdikleriyle, yayımlanmasını sabırsızlıkla bekleyeceğimiz daha nice esere konu olacak uzun ve mutlu bir hayat dilerim.
Mehmet Sürgüplü
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944126649
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
624
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat