Sessizliğin Erki Geçen hafta Castaneda'nın öldüğü açıklandı. Kızılderili büyücü don Juan'ın öğretilerini kitaplarıyla milyonlarca okura aktaran gizemci-yazar-antropolog Carlos Castaneda ülkemizde de ilgi görüyordu.

Bir antropolog olarak bilim dünyasına giren Castaneda daha sonra kitaplarının getirdiği ünlü New Age (Yeni Çağ) düşüncesinin önde gelen adlarından oldu.
- Yeni Yüzyıl, 28 Haziran 1998

Kişinin kendini tanıması amacıyla çıktığı Tinsel-Tensel Yolculuk'ta, onun yolunu aydınlatıcı öğretileri, bir gizemci-pedagog olarak derinlemesine inceledim. Zen, Geştalt Yaklaşımı ve Tao ile, bu öğretilerin bir özümsemesi olduğuna inandığım don Juan'ın, Carlos Castaneda aracılığıyla son otuz yılda insanlığa ulaştırdığı öğretileri, bir yayımcı olarak Türk okuruna sunmaktan büyük kıvanç duymaktayım.
- Nevzat Erkmen

Castaneda'nın, şu ana dek en şaşırtıcı kitabı Sessizliğin Erki, insan ruhunun derinliklerini aydınlatan bir şimşek gibi. Don Juan'ın hayret verici anlatılarıyla, büyücülüğün ve büyünün gerçek anlamları nihayet açıklanıyor. Castaneda, benzersiz dehasıyla, tüm bilgeliklerin, güçlerin ve erklerin bizim kendi içimizde olduğunu gösteriyor.
(Arka Kapak) Sessizliğin Erki, Söz Yayın, Carlos Castaneda, 9789757190172, Carlos Castaneda
Stok Kodu
9789757190172
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Carlos Castaneda
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat