Ustalardan Gitar Dersleri İyi bir müzisyen olmayı hedeflemiş bir kişi bu hedefe giden yoldaki aşamalardan birinin de kendinden önceki önemli müzisyenlerin neler yapmış olduğunu öğrenmek olduğunu iyi bilir.

Basılmış olan albümleri dinlemek tabii ki öncelikle ve kolaylıkla yapılabilecek olan ilk şeydir. Ancak, sanırız ki kararlı bir müzik öğrencisi için bu yeterli olamaz.

Tabii ki ülkemizde basılmış olan bir çok enstrüman metod kitapları vardır. Fakat bunların büyük bölümü yeni başlayanlara ilk adımları öğretmeye çalışmaktan öteye bilgileri verebilecek kaynaklar olmayabilir.

Oysa ki, bu işe kendini adamış amatör, yarı profesyonel (ya da seviyesi ne olursa olsun) bir öğrenci bundan çok daha fazlasına gereksinim duyacaktır.

"Ustalardan" ismiyle başlattığımız bu serinin ilki olan bu kitap şimdilik gitaristlere ve enstrümanı ne olursa olsun, yeterli Türkçe kaynak bulamayan tüm müzisyen adaylarına yararlı olacak bir kaynak.

Bu kitap ve basılacak olan diğerlerinde ustaların yaşamlarını, yaşam, insan, müzik ve her şey üzerine düşündüklerini (ropörtajlar, vs), çalma tekniklerini ve bunların yeni başlayanlar için bile anlaşılabilir açıklamalarını (Tablature, vs) ve daha bir çok şeyi bulacaksınız.

Seçmek, Öğrenmek ve Çalışmak, bu kitabın içinde. Tabii geleceğinizde!
(Arka Kapak) Ustalardan Gitar Dersleri, Stüdyo İmge, 9789757437710
Stok Kodu
9789757437710
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat