Aslı Sargın'ın ilk romanı "Aşkımı Üşüttüm", aşkı her evresi, her sevinci, her acısıyla baştan sona yaşayan bir kadının geçirdiği, onun yaşam macerasına, dünyasına yön evren bir aşkın coşkulu hikâyesini anlatıyor. Kadın dünyasına, kadın yüreğine, kadın içselliğine dair kaleme alınmış bu güçlü romanda, aşk adeta baştan tanımlanıyor.

Kitap kahramanının ağzından, şöyle diyor yazar aşk için;

"Hâlbuki Sema'ya göre, aşk, kendini kimin bulacağı bilenmeyen pahalı bir şarap şişesine koyup çok uzaklardaki kimsiz sulara fırlatmaktı. Aşk, kendini kaç kulaçlık mesafen kaldığını bilmediğin bir koya gidip demirlemekti. Aşk, hayattaki en mazoşist duyguydu. Aşk, gerçek sandığın en ağır yalandı. Yalanlar içinde ise en gerçek olanı. Aşk, tadı damağına yapışan en güzel yemekti. Aşk, önce var olup sonra yok olan yaşanmışlıktı. Aşk, rüyaydı. Aşk, masaldı. Aşk, hayattı. Aşk, kırmızıydı. Aşk, çikolataydı. Ekmekti. Şaraptı. Aşk, en kronik hastalıktı. Aşk, kalpteydi. Aşk, yaralar açardı tâ derinlerde. İyileşirdi. Bir daha kanardı sonra. Varlığını unuttururdu insana. Aşktan sarhoş olunurdu, kör olunurdu, hatta ilk bakışta bile âşık olunurdu. Bazen mutlu gibi gözükmekti, bazen de yalandan ağlamak. Aşk, mutlu olmaktı. Görünmeyen kanatlar takıp uçmak... Şanslıysan yere yavaşça konmaktı, ya da hızla çakılmak."

Yaklaşan Sevgililer Günü öncesi, aşka bir hediye Aşkımı Üşüttüm. Aşkın her gününü Sevgililer Günü gibi yaşayabilenlere bir günlük.

"Peki, nasıl üşütülürdü aşk dedikleri'
Aşk her yere yakışırdı, ama bir tek akla dair değildi."
Stok Kodu
9786058977952
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat