Neden Boşandılar?Yaşanmış Evlilikler, Gerçek Boşanmalar

Neden Boşandılar?,Mehmet Şerif Sağıroğlu
Tarihsel, hukuksal ve toplumsal taraflarıyla, boşanma üzerine bir kaynak, bir avukata gitmeden önce dahi konu hakkında fikir edinmeye yeterli olacak bilgilendirici bir yayın "Neden Boşandılar".

Evlenme ve boşanmanın kısa tarihi, günümüzde evlenme ve boşanmalar, günümüzde hukuken geçerli olan boşanma nedenleri, dünyadan istatistikler, Türkiye'de mahkemelere yansıyan gerçek boşanma nedenleri ve mevzuat ile, boşanma üzerine yazılmış, kaynak değeri olan, kapsamlı bir çalışma.

Türkiye'de mahkemelere yansıyan gerçek boşanma nedenlerinin uzun sayfalar halinde incelendiği ve bunların kitabın büyük kısmını oluşturduğu bölümlerde, ülkemizde yaşanmış evliliklere ait gerçek boşanma davalarından Yargıtay'a yansıyanları, okurlara geniş bir karar arşivini tarayarak sunmuş Avukat Mehmet Şerif Sağıroğlu. Hukukçu olmayan okurlar tarafından da kolayca anlaşılması için, önemine binaen dokunulmamışlar bir yana, Yargıtay kararlarını sadeleştirilerek özetlemiş ve ortaya ilginç ve faydalı bir çalışma koymuş. Hayatın çıplak ve acı gerçeklerini, bu kararlar ile gözler önüne sererek, bir anlamda ülkemizin boşanma gerçeği hakkında okurların bilgilenmesini amaçlamış.

"Neden Boşandılar?"
Ocak ayının ilgi çekici çalışmalarından biri... Talent Yayınları'ndan...
Stok Kodu
9786058977945
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat