Katkıda Bulunanlar: Fatoş Adiloğlu, Savaş Arslan, Burcu Atahan, Ender Bazen, Tutku Mavi Erkılıç, Gökhan Gökdoğan, Gül Kaçmaz, Gizem Kahraman, Eda Karadeniz, Serhan Mersin, İlker Mutlu, James Monaco, Joaquim Moreno, Elif Özdemir, Doğu Şenkoy, Bahar Şimşek, Tansu Ayşe Timuçin, Merve Ulucan, Ali Vatansever, Tolga Yalur, Arzu Beyza Yanar, Havva Yıldırım, Sercan Özgencil Yıldırım, Pınar Yıldız, Elif Yılmaz
Sekans Sinema Topluluğundan

Düzenlediği sinema konulu seminerler ve Sekans sinema dergisi ile adını duyuran topluluk üretmeyi sürdürüyor. Yakın zamanda dergisini elektronik ortama taşıyarak www.sekans.org adresinde yayınlamaya başlayan topluluk, şimdi de sekans sinema yazıları seçkisi adını taşıyan kitabıyla bir sinema kitapları serisinin ilk yapıtını çıkardı. Kitapta ilk anda göze çarpan başlık, altı yazıdan oluşan bir dosya olarak düzenlenmiş olan sinema ve mimari ilişkisi. Alanın ünlü isimlerinden biri olan James Monaco ile yapılan söyleşi birçoklarının hemen dikkatini çekecek türde. İlk bakışta göze çarpan isimler arasında Ahmet Tarık Tekçe, Vera Chytilova ve Larisa Shepitko bulunuyor. Kitap kuramdan kısa filme, belgeselden denemeye uzanan konu zenginliğiyle dikkat çekiyor.

Topluluğun yakın zamanda düzenleyeceği Temel Sinema Eğitimi semineri Aralık ayının ilk haftasıyla başlayacak. Seminer kapsamında uygulamalı olarak senaryo yazım teknikleri, görüntü öğeleri ve kurgu teknikleri verilecek.
Stok Kodu
9786055668051
Boyut
160-230
Sayfa Sayısı
298
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat