OkçulukHakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Okçuluk,Murat Özveri
Okçuluk, binlerce yıl boyunca toplumların en önemli uzun menzil savaş gücü olmuştur. Yaklaşık 20.000 yıldır süregelen bu beraberlikte bir savaş sanatından spora, kimi kültürlerde bir felsefeye ve meditasyona dönüşmüştür.
Ateşli silahların gelişip yaygınlaşmasının hemen öncesinde malzeme, teknik ve sanat yönünden doruk noktasına çıkan Osmanlı Okçuluğu, Batı dünyasını kendine hayran bırakmaya devam etmektedir. Yazık ki ülkemizde bu konudaki ilgi ve eser eksikliği bu "değer"in göz ardı edilmesine, daha da kötüsü yanlış yorumlanmasına yol açmaktadır.
Konusunda Cumhuriyet tarihinde yazılan ikinci önemli eser olan bu kitapta yazarın sade ve akıcı dili ile okçuluğun tarihsel gelişimine, Anadolu´nun yakın tarihine damgasını vuruşuna tanıklık edecek; Osmanlıdaki tekniğin ve malzemenin ayrıntılarını keşfedeceksiniz. Günümüzdeki okçuluk disiplinleri konusunda da en önemli Türkçe kaynak olan eser, hedef okçuluğu yapan sporcular ve okçulukla ilgilenenler için de bir başvuru kitabı olacaktır. Modern malzemenin incelenmesinin yanında ok atma teknikleri ve ok uçuşunun fiziği hakkında verilen bilgiler ile bu kitap, çalışmalarını bir antrenör nezaretinde yapamayan sporcular için güvenilir bir öğretmen, antrenörler için de referans niteliğindedir.
Stok Kodu
9789944621632
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
205
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-2
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat