Die Linke "Bir Başarı Hikâyesi mi"Almanya'da Sol Parti Deneyimi

Almanya'da Sol Parti Deneyimi,Murat Çakır
2007 yılında kurulan ve kısa zamanda Almanyanın politik atmosferini değiştiren DIE LINKE Sol Parti, üst üste kazandığı seçim başarıları ile adından söz ettiriyor. Murat Çakır, Die Linke Sol Partinin 2004-2008 yıllarına yayılan kuruluş, birleşme ve seçim süreçlerini Almanyada Sol Parti Deneyimi alt başlığını taşıyan bu kitabında anlatıyor.
1978den bu yana Almanyada Kassel Yabancılar Meclisi üyeliği, Hessen Eyalet Yabancılar Meclisi başkanlığı, Federal Almanya Yabancılar Meclis başkanlığı, Hessen Özel Radyo ve Televizyon Üstkurulu üyeliği, Federal Almanya Göçmen Dernekleri Federasyonu başkanlığı gibi görevlerde bulunan Murat Çakır, Sol Parti sürecinin de önemli aktörlerinden biri oldu. 2004te Seçim Alternatifi WASG girişimi ve derneğinin kurucu üyesi ve federal yönetim kurulu üyesi olan Çakır, Die Linke - Sol Parti sürecinin toplumsal ve politik arka planını olay, düşünce ve aktörleriyle anlatıyor.
2005-2006 yılları arasında Emek ve Toplumsal Adalet Partisi-Seçim Alternatifinin federal yönetim kurulu üyeliğini ve parti sözcülüğünü de sürdüren Murat Çakır, Die Linke - Sol
Partinin nasıl ve hangi siyasi dinamiklere dayanarak kurulduğunu, Almanyada toplumsal kesimler üzerindeki etkisini, başarı ve başarısızlıklarını ayrıntılı biçimde ele alıyor.
Stok Kodu
9786058920019
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat