Küçük devletlerin savunma politikası kaçınılmaz bir şekilde pazarlığı gündeme getirir. Pazarlık, küçük devletlerin yaşam güvencesi için vazgeçilmez bir unsurdur: Türkler sıkı pazarlığı vatanperverliğin en üst anlaşması olarak görüyorlardı. W.H.Medlicott Economic Blockade Vol.1 / İngiltere Resmi Belgeleri 1952-59 .(Denge Oyunu sayfa,4)

1940lı yıllarda olduğu gibi Türkiye yine Irak krizi nedeniyle önemli bir dönemeç noktasında. Kritik aşamadan geçerken bugünlerde herkese bir başucu kitabı öneriyoruz : Denge Oyunu

İkinci Dünya Savaşında Türkiyenin dış politikasını konu alan Selim Deringilin Denge Oyunu, Tarih Vakfı Yurt Yayınlarından 3. Baskısını yaptı. Türkiye Araştırmaları Serisinin 7. kitabı olan Denge Oyununun ilk baskısı 1994 yılında yayımlanmıştı.

Denge Oyununu okurken 50 yıl önceki gelişmelerle günümüz arasındaki benzerlikler ilginizi çekecektir. Üçüncü basımını yapan kitap, bu yönüyle hala güncelliğini ve önemini koruyan bir rehber niteliğinde. Umarız ki Türkiye yeni bir denge politikasıyla yine savaşın dışında kalmayı başarır.
Stok Kodu
9799753330137
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat