7 Yıldızlı Masallar - Fokun YavrusuYedi Yıldızlı Masallar, +4 Yaş

%30
Fokun Yavrusu,Nurşen Şirin
Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır.
Masalın Teması: Yardımlaşma ve dayanışma. Çocuklara Kazandıracağı Kavramlar: Sayı kavramı (1-5), erken-geç, büyük-küçük, güçlü-güçsüz, temiz-kirli.
Çoklu zekâ kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zekâ alanları:
Kişisel (İçsel) Zekâ: Masal, karşılık beklemeksizin yardımsever olmayı, çocuklara kazandırmayı amaçladığı için kişisel ve içsel zekâyı desteklemektedir.
Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Toplumsal yaşamın sağlıklı olarak devam edebilmesi için güçlünün güçsüze, imkânı olanın imkânı olmayana yardım etmesi gerekir. Masal, tema olarak bu fikri desteklemektedir. Bu yönüyle çocuklarda kişiler arası (sosyal) zekânın gelişimine katkı sağlar.
Doğa Zekâsı (Varoluşcu Zekâ ): Masalın doğada geçmesi ve doğa ile ilgili birçok kavramı açıklaması doğa zekâsını geliştirir.
Sözel (Dilsel) Zekâ: Masalda geçen kelimeler ve deyimler çocuğun kelime dağarcığını ve dile hâkimiyetini geliştirerek sözel zekâsını desteklemektedir.
Sayısal( Matematiksel) Zekâ: Hikâyede geçen sayı sıfatları (bir gün, iki gün, üç gün; on ay vs...) ve sıralı kavramlar (önce, sonra, erken geç vs...) bu zekânın gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Görsel (Mekânsal) Zekâ: Resimlerin görselliği desteklemesi, masalın geçtiği mekânlar (deniz dibi, yeryüzü) bu zekâyı desteklemektedir.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9799752633338
Boyut
200-260
Sayfa Sayısı
16
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat