7 Yıldızlı Masallar - Gül AnneYedi Yıldızlı Masallar, +4 Yaş

%30
Gül Anne,Nurşen Şirin
Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır.
Masalın Teması: Emaneti koruma, yardımseverlik, vefa. Çocuklara Kazandıracağı Kavramlar: Mutlu-mutsuz, sayı kavramı, Neşeli-hüzünlü, büyük-küçük, altında-üstünde, iyilik-kötülük, sabah-akşam, şimdi-sonra.
Çoklu zekâ kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zekâ alanları:
Kişisel (İçsel ) Zekâ: Kişilik gelişiminde, emaneti titizlikle muhafaza etme bilinci ve vefa duygusu, kazanılması gereken önemli özelliklerdir. Masalın temasında bu özellikler vurgulanmaktadır. Bu bakımdan masal, kişisel -içsel- zekâyı destekler.
Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Toplumsal hayatın sağlıklı olarak ilerlemesinde, bireylerin birbirlerine güven duymaları ve gerektiğinde birbirlerinin sorumluluklarını paylaşabilmeleri, çok önemlidir. Masalda küçük bir sosyal ilişkinin kurgulanmış olması ve bu ilişkide özellikle yapılan fedakârlıkların vurgulanması kişiler arası -sosyal- zekâyı destekler.
Sözel (Dilsel ) Zekâ: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel ve dilsel zekânın gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Doğa Zekâsı (Varoluşçu Zekâ): Masaldaki olay örüntüsü doğayı tanıtıcı, doğanın işleyiş kurallarına dikkat çekici niteliktedir. Masal, bu özellikleriyle doğa zekâsını geliştirir.
Görsel (Mekânsal) Zekâ: Masalın resimleri ve masaldaki tasvirler bu zekâyı desteklemektedir.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9799752633383
Boyut
200-260
Sayfa Sayısı
16
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1996-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat