''Merak'' ne demektir bilir misiniz? Hani insan her şeyi bilmek ister! Dolmakalem, dikiş makinesi veya küçük bir radyo'' Ne olursa...
Hasan'ın karşılaştığı zorluklar, genellikle sorduğu sorulara açık ve net cevaplar alamamasından kaynaklanıyordu. Babası, çoğu zaman Hasan'ın sorularını cevapsız bırakır, ''Okula gittiğinde orada sana her şeyi öğretirler'' diye karşılık verirdi.
Okula gitmek mi! Ama ne zaman? Dolmakaleme mürekkebin nasıl çekildiğini anlatsa ne olurdu sanki! Şişe doldurmaya pek benzemiyordu. Bu tamamen farklı bir şeydi. Dolmakalemin ucunu mürekkebe batırıyorlar, arka tarafını çevirip döndürüyorlar ve doluyor. Mürekkebi aşağıdan yukarıya nasıl akıtıyorlar? Hasan'a dolma kalemi alıp bir köşeye çekilmekten başka çare kalmamıştı işte. Bir de mürekkep hokkasını tabii. Bu iş çok eğlenceli olacağa benziyordu. Hasan özellikle kendi elleriyle yaptığı şeylerden çok zevk alıyordu.
Kafkasyalı Hasan'da yazar Eldar Gurtuyev, Hasan'ın başından geçmiş, oldukça neşeli, fakat yer yer hüzünlü hikayeleri anlatıyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799752633918
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
203
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat