KURAN NASİHATLERİ, İslam’ın temel prensiplerinin sade fakat heyecan verici bir üslupla anlatılmasıdır. Şiirler ve özlü sözlerle zenginleştirilen kitap, son dönem İslâm âlimlerimizden Ömer Nasuhi Bilmen’in meslekî birikimlerinden doğmuştur. İstanbul Müftülüğü (1943) ve Diyanet İşleri Başkanlığı (1960) yapmış olan Bilmen, Kuran-ı Kerim ve hadisler temelinde dinî, ahlakî, ictimaî, iktisadî meseleleri ele alıyor ve bu konudaki hükümlerin hikmetlerini aıklyor.
İman ve ahlak düsturları, ibadetlerin insana kazandırdıkları, Allah ve Rasülüne muhabbetin yollarına dair asrısaadetten örneklerle anlatımlar. Hikmet, adalet, kardeşlik, kötülük-iyilik, ihlas gibi pek çok kavram üzerine bina edilen veciz ifadeler..
Kendinizi ve kâinatı satır satır okumanıza vesile olacak bir eser.

“Ömer Nasuhi Bilmen, aslen seyyit olup, evlad-ı Resuldür. Pak ceddine layık bir alimdir. Bir yandan erbab-ı ilme kaynak eserler yazarken, bir yandan da umum Müslümanlara dinin bu devirde nasıl yaşanacağını anlatan eserler yayınlayan müstesna bir şahsiyettir.”
Mehmet Kırkıncı

“Ömer Nasuhi Bilmen fakihti, müfessirdi, muhaddisti, siyer alimiydi. Onun mezarını ziyaret ettiğimde diyorum ki, “burada büyük bir kütüphane yatıyor.” Nasuhi Efendi ayaklı kütüphaneydi. Ömer Nasuhi Hocam mum gibiydi… O yandı bizi de aydınlatır inşallah…”
Hekimoğlu İsmail
Stok Kodu
9789752636200
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-08
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat