52Nostradamus'un Kayıp Kehanetleri

52,Mario Reading
Nostradamus´un kayıp kehanetlerinin izinde nefes kesen bir polisiye...
1503 - 1566 yılları arasında yaşamış olan ünlü kahin Nostradamus ya da gerçek adıyla Michel de Nostredame´ın kehanetleri geçmişte olduğu gibi bugün de taşıdıkları gerçeklik ve gizemle tüm dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Kilise ve dindarlar tarafından suçlanmamak için sembolizm ilkesine bağlı kalan Nostradamus hayatı boyunca kehanetlerini çeşitli semboller, referanslar ve anagramlarla örtük bir biçimde kaleme almıştır.
52, büyük kahinin geçmişte bir nedenle sakladığı ve bir bilmece gibi çözülmeyi bekleyen kayıp kehanetleri üzerine temposu hiç azalmayan bir hikaye anlatıyor bizlere. Anlaşılmaz bir katil, masum bir yazar, uslanmaz bir dedektif ve çingenelerin renkli hayatları arasında geçen roman, soluksuz bir kovalamaca içinde mizahı ve gerilimi başarıyla harmanlıyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde aynı anda yayınlanacak olan 52, polisiye tutkunlarının bir numarası olmaya aday...

Mario Reading İngiltere, Almanya ve Güney Fransa´da büyüdü. Doğu İngiltere Üniversitesi´nde Karşılaştırmalı Edebiyat okudu; Fransız ve Alman edebiyatı üzerine çalıştı. Ödüllü bir roman yazarı olan Reading Nostradamus kehanetlerinin yorumlanmasına ilişkin yeni yöntemler geliştirdi ve bu alanda da incelemeler kaleme aldı
Stok Kodu
9789944389211
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
370
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Çeviren
Eda Aksan
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat