Değerli gazeteci yazar Rahmi Turan, 14 Ocak 2008 tarih tarihli Hürriyet Gazetesindeki köşesinde bu Nutuk için şunları yazdı:

"Nutukta Atatürk'ün kullandığı dil, o günlerde kolay anlaşılmaktaydı. Fakat bugünkü kuşak tarafından rahatlıkla okunup anlaşılması bir hayli zordur. Bu nedenle Türk çocuklarının kolaylıkla okuyup anlayabilecekleri bir dille sadeleştirilmesi gerekmektedir. İşte bunu gazeteci arkadaşımız Yalçın Toker başardı. Gazeteciliğin yanı sıra yıllar önce Toker Yayınları'nı kuran Yalçın Toker bu kitabevi ile Türk kültürüne sayısız hizmet verdi.

Şimdi elimde onun tarihsel bir görevi yerine getirerek sadeleştirdiği Nutuk var. Bir defa daha okudum. Atatürk'ün amaçladığı anlamlara bağlı kalarak, uydurukçaya kaçmadan, herkesin anlayabileceği kelimeleri kullanarak değerli bir kitap meydana getirmiş. Yalçın Toker'in günümüzün Türkçesi ile sadeleştirdiği ve kitapta adı geçen bütün isimleri ilk defa bir dizin halinde yayımladığı bu büyük eseri okumalarını her Türk'e tavsiye ederim. RAHMİ TURAN

Bu Nutuk herkesin kolayca anlayabileceği sade bir dille hazırlanmıştır. Tam metin, piyasadaki en en kapsamlı, tam 752 sayfa.. Herkes bir NUTUK alabilsin diye 25 YTL'lık bu muazzam eseri kısa bir süre İndirimli 10 YTL'den vereceğiz.. Bu KAÇIRILMAZ FIRSAT'ı değerlendiriniz. (NOT: Baskı sayısıyla sınırlıdır. Acele ediniz!! İstanbul içine 4 YTL gönderim ücreti karşılığı adrese teslim edilir, Anadoluya 4 YTL PTT ücreti eklenerek posta ödemeli gönderilir.)
Stok Kodu
9789754451573
Sayfa Sayısı
752
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat