Padişah Anaları Osmanlı tarihi ile ilgili şimdiye kadar binlerce kitap yazıldı ve çizildi. Ne var ki, bunlardan sadece birkaçı, gerçeklere değindi. Çoğu kitap Osmanoğullarından gelen hanedanın soy kökenine, kurdukları devletin akıl durduran, bir benzeri görülmedik çarpık düzenine değinmedi.
Anadoluda kurulmuş Türk devletlerini tek tek ortadan kaldırarak tutsak aldıkları milyonlarca Türkü yüzyıllar boyu yağma ve talan savaşlarına sürüp onların kanları ve canları karşılığında çul çadırdan mermer saraylara kavuştuklarını açıklamadıkları gibi, özellikle Fatih diye anılan 2. Mehmetin başlattığı Türk düşmanlığının 477 yıl sürdürüldüğünü açıklayan olmadı.
Türk soyundan gelen tek bir kişinin bile 477 yıl süresince, devlet yönetiminde yer almasına izin verilmediği bilinemedi.
Yıkılıncaya kadar devlet yönetiminin tutsak önme ve devşirme Hıristiyanlardan oluştuğunu hep gizlediler. Onları yalnız övdüler, yücelttiler. Eşsiz birer kahraman, benzersiz bilge kişiler olarak nitelediler. Özellikle, gerçekleri yansıtmamakta direnen okul kitapları ile Türk insanını kandırdılar.
Bu eserde şimdiye kadar gizlenen gerçekleri apaçık yazdım. Bir Türk yazar olarak ulusal görevimi yerine getirdiğime inanıyor ve Atatürkün ölümsüz ruhuna adıyorum.

Ali Kemal MERAM Padişah Anaları, Ali Kemal Meram, 9789757244332, Toplumsal Dönüşüm Yayınları
Stok Kodu
9789757244332
Boyut
135-21
Sayfa Sayısı
694
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-04
Kapak Türü
Kuşe
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat